tayar
04 فروردین 1402 - 11:46

کاهش ۴۳ درصدی آمار جانباختگان تصادفات جاده‌ای در همدان

همدان-رئیس پلیس راه استان همدان از کاهش ۴۳ درصد جانباختگان حوادث رانندگی از آغاز طرح نوروزی تاکنون نسبت به سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ علی فکری با تبریک عید نوروز و آرزوی سلامتی برای هموطنان، با اشاره به آمار حوادث جاده‌ای از آغاز طرح نوروزی از ۲۴ اسفند ماه تاکنون اظهار کرد: خوشبختانه شاهد کاهش ۴۳ درصدی جانباختگان تصادفات جاده‌ای در سطح استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بوده ایم.

وی بیان کرد: سال گذشته در این مدت ۲۵ فقره تصادف جرحی رخ داده که در مجموع ۳۶ نفر مجروح شدند که این آمار امسال به ۱۵ فقره تصادف و ۲۵ نفر مجروح کاهش یافته است.

این مقام انتظامی افزود: سال گذشته طی این مدت متأسفانه ۶ فقره تصادف فوتی رخ داده بود که ۷ نفر از هموطنان کشته اما امسال این آمار با وقوع ۳ فقره تصادف و ۴ فوتی کاهش ۴۳ درصدی را به همراه داشته است.

فکری در ادامه با اشاره به افزایش حجم ترددها و سفرهای نوروزی و شرایط خاص جاده‌های استان همدان به جهت قرار گرفتن در مسیر شاهراه مرکز به غرب و بالعکس گفت: امسال افزایش ۱۳ درصدی ترددهای وسایل نقلیه را استان شاهد بودیم، به گونه‌ای که ترددها از ۴ میلیون و ۵۱۱ هزار به ۵ میلیون ۸۷۰ هزار تردد افزایش یافته است.

رئیس پلیس راه استان در پایان با تقدیر از همراهی مردم و رعایت قانون از سوی شهروندان و مسافران سالی سرشار از خیر و برکت و صحت و سلامتی را برای هموطنان به ویژه هم استانی‌های عزیز آرزو کرد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1107616